Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Urodzenia i dzietność kobiet w województwie kujawsko-pomorskim w 2014 r.

10.07.2015
Urodzenia i dzietność kobiet w województwie kujawsko-pomorskim w 2014 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Kobiety w województwie kujawsko-pomorskim (opracowanie sygnalne)

26.06.2015
Kobiety w województwie kujawsko-pomorskim (opracowanie sygnalne)
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Sytuacja demograficzno-społeczna osób starszych w województwie kujawsko-pomorskim

28.05.2015
Opracowanie sygnalne zawiera informacje dotyczące sytuacji demograficznej osób starszych, czyli osób wieku 65 lat i więcej, w województwie kujawsko-pomorskim. Dane prezentowane są w podziale na miasta i tereny wiejskie oraz według aktywności ekonomicznej, głównych źródeł utrzymania, wykształcenia, stanu cywilnego i zgonów osób starszych. Ponadto opracowanie zawiera informacje dotyczące prognozy demograficznej osób w wieku 65 lat i więcej do 2050 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Prognoza ludności do 2050 roku dla powiatów i miast na prawach powiatu województwa kujawsko-pomorskiego

10.04.2015
W opracowaniu przedstawione zostały informacje dotyczące sytuacji demograficznej ludności w powiatach i miastach na prawach powiatu w województwie kujawsko-pomorskim w 2013 r. oraz prognozowane zmiany liczby ludności w 2050 r. W tym horyzoncie czasowym wskazano kierunki zmian liczby mieszkańców z uwzględnieniem płci i miejsca zamieszkania. Dokonano także identyfikacji obszarów o różnym stopniu nasilenia procesów starzenia społeczeństwa, m.in. widzianych przez pryzmat ekonomicznych grup wieku.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Prognoza ludności do 2050 roku dla województwa kujawsko-pomorskiego

23.02.2015
W opracowaniu sygnalnym przedstawione zostały informacje dotyczące sytuacji demograficznej w województwie kujawsko-pomorskim w 2013 r. oraz prognozowane zmiany liczby ludności do 2050 r. z uwzględnieniem płci i wieku ludności oraz w podziale na miasta i tereny wiejskie. Analiza obejmuje także prognozowane zmiany liczby ludności według ekonomicznych oraz 5-letnich grup wieku, z uwzględnieniem zjawiska podwójnego starzenia się społeczeństwa. Przeanalizowano ponadto wpływ ruchu naturalnego i migracyjnego na zmiany stanów ludności.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Kobiety w województwie kujawsko-pomorskim w 2012 r. Kobiety - Matki

15.07.2013
Niniejsze opracowanie stanowi analizę porównawczą urodzeń żywych według wybranych cech społeczno-demograficznych kobiet - matek w województwie kujawsko-pomorskim w 2012 w odniesieniu do 2002 r. Źródło opracowania stanowią dane pochodzące ze sprawozdawczości urzędów stanu cywilnego oraz bilans stanu i struktury ludności faktycznie zamieszkałej na terenie gminy. Udogodnienie dla odbiorcy stanowią zawarte w opracowaniu wykresy, dopełniające całość analizy.
Czytaj dalej
Do góry