Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy: https://bydgoszcz.stat.gov.pl
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- część plików PDF nie jest dostępnych cyfrowo (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury lub są skanami dokumentów),
- część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, nie są one jednak wykorzystywane do realizacji bieżących zadań,
- dostępne są linki, których tytuł jest taki sam jak treść linku, brak wyróżnienia wizualnego linków na części stron, występują puste linki,
- część pól w formularzach nie jest poprawnie, jednoznacznie zaetykietowana,
- część elementów w serwisie nie jest dostępna za pomocą klawiatury i nie posiada dostępnej alternatywy,
- nawigacja za pomocą klawiatury na niektórych podstronach nie odbywa się w logicznej kolejności w stosunku do zawartości strony,
- nagłówki na części stron nie są przypisane do odpowiednich elementów i w odpowiedniej kolejności, występują puste nagłówki,
- w przypadku niektórych elementów strony, kontrast tekstu w stosunku do tła nie wynosi co najmniej 4,5:1, ale strona posiada alternatywne wersje kontrastowe,
- występuje w pełni wyjustowany tekst.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Data sporządzenia deklaracji:
Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny, którą przeprowadzili pracownicy Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy.
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Nawigacja za pomocą klawisza Tab nie odbywa się w logicznej kolejności w stosunku do zawartości strony - utrudniona nawigacja. W niektórych miejscach brak odpowiedniego wizualnego wskazania miejsca, w którym znajduje się użytkownik.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Problemy z dostępnością strony internetowej możesz zgłosić do Zespołu koordynującego działania na rzecz poprawy dostępności:
- telefon +48 532 089 708
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
W takim żądaniu podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe,
- dokładny adres URL strony internetowej (link), na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najwygodniejsze.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy w ciągu 7 dni, a jeśli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin poprawienia błędów, które zgłosiłeś lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeśli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeśli odmówimy Ci realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, masz prawo złożyć skargę:
- pisemnie – na adres: ul. Ks. Stanisława Konarskiego 1-3, 85-066 Bydgoszcz,
- pocztą elektroniczną – na adres ,
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dostępność informacyjno-komunikacyjna
Jeśli potrzebujesz pomocy tłumacza języka migowego (PJM) do załatwienia sprawy w naszym Urzędzie, skontaktuj się z koordynatorem dostępności:
Stella Cicha
e-mail:
tel. +48 532 089 708 (można przesłać SMS lub zadzwonić)
Zapewnimy Ci dostęp do tłumacza PJM w ciągu 3 dni roboczych.
Siedziba
Punkt obsługi klienta, sala konferencyjna i biblioteka są wyposażone w pętlę indukcyjną dla osób niedosłyszących oraz oznaczenia na drzwiach w alfabecie Braille’a.
Punkt obsługi klienta i biblioteka są również wyposażone w lupę powiększającą tekst i ramkę na podpis dla osób niewidomych i niedowidzących.
W bibliotece mamy dodatkowo program do czytania tekstów dla osób niedowidzących i niewidomych.
Oddziały
Punkty obsługi klienta we wszystkich oddziałach są wyposażone w pętlę indukcyjną, lupę powiększającą tekst i ramkę na podpis dla osób niewidomych i niedowidzących.
Więcej informacji o dostępności informacyjno-komunikacyjnej znajdziesz tutaj:
Biuletyn Informacji Publicznej / Urząd Statystyczny w Bydgoszczy / Dostępność