Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.12.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikacja jest  podstawowym,  zbiorczym opracowaniem Urzędu, które stanowi zestawienie danych oraz informacji charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa w 2016 r.  

Prezentację treści zawartych w Roczniku rozpoczynają tablice przeglądowe, przedstawiające m.in. najważniejsze dane o województwie kujawsko-pomorskim, w porównaniu do kraju w 2016 r. oraz w ujęciu retrospektywnym za lata 2000, 2005, 2010, 2013, 2014, 2015. Szczegółowe dane statystyczne w tablicach zgrupowano w 23 działach tematycznych. Wybrane zjawiska zilustrowano na kartogramach, wykresach i schematach. Właściwą interpretację prezentowanych informacji umożliwiają zamieszczone uwagi ogólne, które zawierają wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodyki i zakresu informacji znajdujących się w opracowaniu.

W obecnej edycji Rocznika zwracają uwagę nowe dane statystyczne dotyczące wspierania rodzin: w ramach programu „Rodzina 500+” i posiadających Kartę Dużej Rodziny, a także zmiany w prezentowaniu danych w obszarze tematycznym „Nauka i technika”, wynikające z dostosowania badań realizowanych przez GUS do standardów międzynarodowych, zawartych w podręczniku Frascati Manual 2015, stosowanych w krajach członkowskich OECD i UE.

Do góry