Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Osoby powyżej 50 roku życia na rynku pracy w 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 05.06.2015
Częstotliwość wydania: Roczna

Osoby powyżej 50 roku życia na rynku pracy w 2013 r.

Opracowanie porusza tematykę usytuowania osób powyżej 50 roku życia w oparciu o dane uzyskane z badań statystyki publicznej: Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, Bezrobocia rejestrowanego oraz danych udostępnionych przez EUROSTAT.

Pierwszą część opracowania stanowi ogólna charakterystyka, w tym uwarunkowania demograficzne oraz podstawowa analiza osób powyżej 50 roku życia na tle ogółu ludności w latach 2010-2013. Sytuację badanej grupy osób w Polsce omówiono w podziale na regiony oraz na tle wybranych krajów Europy.

Druga część publikacji składa się z trzech bloków tematycznych: aktywności ekonomicznej ludności, pracujących oraz bezrobotnych. Uzupełnieniem wydawnictwa jest analiza taksonomiczna rynku pracy według województw, której interesującym elementem jest ranking przedstawiający zróżnicowanie województw w oparciu o charakterystyki omawianej grupy osób na rynku pracy w Polsce w 2013 r. W celu dostosowania formy prezentowania informacji do potrzeb Odbiorców poszczególne obszary analizy zostały uzupełnione tablicami przeglądowymi oraz wzbogacone formą graficzną.

Do góry