Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Osoby powyżej 50 roku życia na rynku pracy w 2011 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 24.05.2013
Częstotliwość wydania: Roczna

„Osoby powyżej 50 roku życia na rynku pracy w 2011 r.” to czwarta edycja publikacji o zasięgu ogólnopolskim.

Omawiana w niej problematyka dotyczy usytuowania osób powyżej 50 roku życia na polskim rynku pracy w oparciu o dane uzyskane z badań statystyki publicznej: Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, Bezrobocia rejestrowanego oraz danych udostępnionych przez EUROSTAT. Kontynuowanie omawianej problematyki pozwala na dokładną analizę tematu oraz szczegółowe porównanie sytuacji tych osób na przestrzeni lat.

W opracowaniu przedstawiono ogólną charakterystykę, w tym uwarunkowania demograficzne oraz podstawową analizę osób powyżej 50 roku życia na tle ogółu ludności. Omówiono sytuację badanej grupy osób w Polsce w podziale na regiony oraz na tle wybranych krajów Europy. W celu dostosowania formy prezentowania informacji do potrzeb odbiorców poszczególne obszary analizy zostały uzupełnione tablicami przeglądowymi.
Ponadto publikacja składa się z trzech bloków tematycznych: aktywności ekonomicznej ludności, pracujących oraz bezrobotnych, a każdy z nich rozpoczyna się syntezą podstawowych informacji, ułatwiającą zapoznanie się z omawianą tematyką. Dla zobrazowania sytuacji osób powyżej 50 roku życia na krajowym rynku pracy dane statystyczne przedstawiono w podziale na województwa.

Uzupełnieniem wydawnictwa jest analiza taksonomiczna rynku pracy według województw, której interesującym elementem jest ranking przedstawiający zróżnicowanie województw w oparciu o charakterystyki omawianej grupy osób na rynku pracy w Polsce.

Pliki do pobrania

Do góry