Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Osoby powyżej 50 roku życia na rynku pracy w 2012 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 05.05.2014
Częstotliwość wydania: Roczna

„Osoby powyżej 50 roku życia na rynku pracy w 2012 r.” – dane przedstawione w tej ogólnopolskiej publikacji uzyskano z badań statystyki publicznej: Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, Bezrobocia rejestrowanego, Struktury wynagrodzeń oraz danych udostępnionych przez EUROSTAT.

W opracowaniu przedstawiono ogólną charakterystykę osób powyżej 50 roku życia, z uwzględnieniem uwarunkowań demograficznych oraz podstawową analizę osób w tym wieku na tle ogółu ludności. Sytuację badanej grupy osób w Polsce omówiono w podziale na regiony oraz na tle wybranych krajów Europy. Poszczególne obszary analizy zostały również uzupełnione tablicami przeglądowymi.
Zakres tematyczny publikacji składa się z czterech bloków tematycznych: aktywności ekonomicznej ludności, pracujących, bezrobotnych oraz wynagrodzeń. Uzupełnieniem wydawnictwa jest analiza taksonomiczna rynku pracy według województw, której interesującym elementem jest ranking przedstawiający zróżnicowanie województw w oparciu o charakterystyki omawianej grupy osób na rynku pracy w Polsce.

Do góry