Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Województwo kujawsko-pomorskie i region Nord-Pas-de-Calais. Regionalny kontekst rozwoju w oparciu o wskaźniki lizbońskie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 09.06.2014

Niniejsza publikacja powstała w ramach kilkuletniej współpracy  Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy i Dyrekcji Regionalnej Narodowego Instytutu Statystyki i Badań Ekonomicznych (INSEE) w Lille we Francji. Stanowi ona raport analityczny charakteryzujący rozwój województwa kujawsko-pomorskiego i regionu Nord-Pas-de-Calais w kontekście realizacji celów lizbońskich w latach 2000-2010. Szczególną uwagę poświęcono wdrożeniu tych założeń Strategii Lizbońskiej, które są kontynuowane w Strategii Europa 2020. Punktem odniesienia dla analiz regionalnych była sytuacja społeczno-gospodarcza w Polsce, Francji i Unii Europejskiej. Ponadto w publikacji zamieszczono założenia obowiązujących regionalnych strategii rozwoju i rekomendacje dla województwa kujawsko-pomorskiego i  regionu Nord-Pas-de-Calais.

Do góry