Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie kujawsko-pomorskim w 2020 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2022
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsza publikacja charakteryzuje sytuację w rolnictwie w województwie kujawsko-pomorskim według stanu na 1 czerwca 2020 r. (dzień referencyjny). Część danych, ze względu na ich specyfikę, dotyczyła okresu ostatnich 12 miesięcy kończącego się w dniu referencyjnym badania, czyli okresu od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie.
Opracowanie obejmuje analizę informacji wynikowych pochodzących z PSR 2020 według siedziby użytkownika gospodarstwa rolnego w przekroju wojewódzkim i powiatowym. Dodatkowo, przedstawiono krótką analizę zagadnień w przekrojach gminnych według siedziby gospodarstwa rolnego.
Publikacja składa się z uwag metodycznych, części analitycznej wzbogaconej mapami i wykresami oraz części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe zasady, definicje i pojęcia obowiązujące w spisie.
W publikacji przedstawiono klasyfikację polskich gospodarstw rolnych według kryteriów stosowanych również w Eurostacie (tzw. typologia gospodarstw rolnych). Stanowi wartość dodaną prezentowanej charakterystyki gospodarstw rolnych i pozwala na ich porównywanie z gospodarstwami pozostałych krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Do góry