Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NSP 2021. Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie kujawsko-pomorskim w świetle wyników NSP 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.01.2024

Publikacja przedstawia wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 dla województwa kujawsko-pomorskiego według stanu na 31 marca 2021 r. Zawiera ona analizę sytuacji demograficznej pod względem stanu i struktury demograficznej ludności. W publikacji znalazła się również charak­terystyka społeczeństwa pod względem kraju urodzenia i posiadanego obywatelstwa, poziomu wykształcenia oraz przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej. Zdiagnozowano także po­pulację osób z niepełnosprawnościami zamieszkałych w województwie kujawsko-pomorskim. Kolejnym z poruszonych w publikacji tematów były obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz ludność w nich przebywająca. Ostatnim zaś – była zbiorowość migrantów wewnętrznych (w szcze­gólności pod kątem mobilności ludności w latach 2011-2021) oraz imigrantów i emigrantów.

Do góry