Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NSP 2021. Ludność na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 26.03.2024

Publikacja pt. „NSP2021. Ludność na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w świetle wyników NSP 2021” jest kolejną publikacją analityczną prezentującą wyniki ostatniego spisu powszechnego ludności i mieszkań.

Opracowanie koncentruje się na temacie aktywności ekonomicznej ludności. Scharakteryzowano w nim trzy subpopulacje ludności w wieku 15 lat i więcej: pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo.

Charakterystykę przeprowadzono według takich przekrojów jak wiek, płeć, poziom wykształcenia i miejsce zamieszkania. Wewnętrzne zróżnicowanie województwa dla wybranych zmiennych przedstawiono na poziomie gmin lub powiatów i miast na prawach powiatu.

Zawarty w analizie opis poziomu aktywności ekonomicznej, jak i struktury poszczególnych subpopulacji ludności w wieku 15 lat i więcej zamieszkującej województwo kujawsko-pomorskie, porównano z ludnością Polski oraz odniesiono do sytuacji z 2011 r. (NSP 2011).

Publikacja składa się z syntezy, analizy oraz uwag metodologicznych. Analizę wzbogacają elementy graficzne w postaci map i wykresów oraz tablice. 

Do góry