Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie kujawsko-pomorskim w 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsza publikacja prezentuje wyniki reprezentacyjnego badania „Struktura gospodarstw rolnych”, przeprowadzonego w okresie od 1 czerwca do 8 lipca 2013 r. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1166/2008, wszystkie kraje członkowskie miały obowiązek przeprowadzić badanie struktury gospodarstw rolnych w 2013 r. Omawiane badanie spełnia potrzeby informacyjne zarówno krajowe jak i Unii Europejskiej. Realizacja badania o tak szerokim zakresie zarazem podmiotowym jak i przedmiotowym, była możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej.

Publikacja składa się z uwag metodycznych i części analitycznej. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe zasady, definicje i pojęcia obowiązujące w badaniu oraz schemat losowania próby. W uwagach analitycznych zaprezentowano charakterystykę gospodarstw rolnych według wybranych kryteriów, w tym podstawowe dane ukazano w porównaniu z wynikami PSR 2010.

Do góry