Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas Statystyczny województwa kujawsko-pomorskiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 01.08.2018
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Z okazji przypadającego na rok 2018 stulecia utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego i odzyskania niepodległości przez Polskę Urząd Statystyczny w Bydgoszczy, we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym, przygotował publikację „Atlas statystyczny województwa kujawsko-pomorskiego”. Zawarte w Atlasie wizualizacje prezentują na różnych poziomach agregacji najważniejsze struktury i procesy, kształtujące życie społeczne i gospodarcze województwa i kraju.
Publikacja zawiera mapy i wykresy statystyczne, prezentujące stan oraz zmiany w czasie zagadnień związanych z kapitałem ludzkim, jakością życia, gospodarką oraz środowiskiem w układzie gmin lub powiatów, województw, a także wybrane dane dla regionów NUTS 2 Unii Europejskiej.
Głównym źródłem danych wykorzystanych w publikacji są zasoby informacyjne statystyki publicznej, natomiast dla zobrazowania zjawisk w porównaniach regionów UE – baza Eurostat.

Do góry