Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zorientuj się na statystykę – rajd na orientację

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.05.2019

W dniu 23 maja odbył się organizowany przez nasz urząd rajd na orientację Zorientuj się na statystykę. Wydarzenie to było jednym z punktów programu jubileuszowego Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

W rajdzie udział wzięły cztery zespoły 2-3 osobowe, które w dwugodzinnym limicie czasu musiały pokonać trasę na terenie miasta Bydgoszczy. Rajd polegał na zdobyciu pięciu punktów kontrolnych na zasadach Quiz Run. Po odpowiedzeniu na pytanie dot. statystyki zespół decydował, do którego kółka (A/B/C). na mapie należy się udać. Jeśli ich odpowiedź była prawidłowa odnajdywali punkt kontrolny, który oznakowany był za pomocą trójwymiarowego biało-pomarańczowego lampionu. Na punktach znajdował się perforator, którym uczestnicy potwierdzali swoją obecność na karcie startowej. Wszystkie drużyny zdobyły komplet punktów, a o ich miejscu w końcowej klasyfikacji zdecydował czas pokonania trasy. Najlepsze zespoły nagrodzono m.in. powerbankami i pendrivami oraz zestawami publikacji statystycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.


Wyniki:

1. Crazy Mamuśki/Forest Gang z czasem 52 min.

2. Ekoświrki z czasem 69 min.

3. 5:10:15 z czasem 104 min.

4. Kalkulatory z czasem 110 min.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie. Zapraszamy za rok!


Do góry