Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w gospodarstwach domowych – SSI-10G, SSI-10I

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
18.03.2020

Szanowni Państwo!

W terminie od 1 kwietnia do 29 maja 2020 roku na terenie całego kraju realizowane będzie badanie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w gospodarstwach domowych - SSI-10G oraz SSI-10I. Wykorzystanie ICT w gospodarstwach domowych jest badaniem ankietowym, reprezentacyjnym (co oznacza, że uczestniczą w nim gospodarstwa domowe zamieszkałe w wylosowanych mieszkaniach).


Badanie realizowane jest metodą CAWI/CAII (samodzielne wypełnianie ankiet przez Internet) oraz wyjątkowo w tym roku metodą CATI (wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo). W trosce o bezpieczeństwo Państwa, ale również ankieterów, w tym roku badanie nie będzie prowadzone metodą CAPI (wywiad przeprowadzany przez ankietera ze wspomaganiem komputerowym), aby wyeliminować kontakty osobiste Państwa z ankieterami. Na stronie internetowej https://cs.stat.gov.pl/SSI-10/ została przygotowana aplikacja, do której można zalogować się (podając login i hasło, które zostały przesłane w liście) i samodzielnie wypełnić ankietę. Składa się ona z części przeznaczonej dla gospodarstwa domowego (SSI-10G) oraz jego członków (SSI-10I). Bardzo serdecznie namawiam do skorzystania z tej formy przekazania danych, będzie to możliwe od 1 do 19 kwietnia 2020 r. Następnie do mieszkańców mieszkań gdzie ankiety nie zostaną poprawnie wypełnione pracownicy Urzędów Statystycznych będą dzwonili przeprowadzając wywiad telefoniczny metodą CATI. Będzie to trwało od 21 kwietnia do 29 maja 2020 r.


Badanie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarstwach domowych przeprowadzane jest przez Urząd Statystyczny w Szczecinie, który sprawuje również nadzór merytoryczny nad jego przebiegiem.

Celem zasięgnięcia szerszych informacji merytorycznych o badaniu prosimy o kontakt z:

- p. Piotrem Mordanem, adres e-mail: tel. 91 459 7541


W przypadku wątpliwości, w celu potwierdzenia tożsamości osób dzwoniących do Państwa, prosimy o kontakt z pracownikami urzędu statystycznego w Państwa województwie. Aktualne dane kontaktowe znajdują się na stronie:

http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2020/Kontakt.htm


Pod adresem internetowym http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2020/harmonogram.htm mogą się Państwo zapoznać z zakresem informacji zbieranych w badaniu.


Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu!

Do góry