Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Statystyczne Vademecum Samorządowca

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
03.03.2022

Najnowsza edycja Statystycznego Vademecum Samorządowca (SVS), jest dostępna w nowej, interaktywnej formie pod adresem https://svs.stat.gov.pl/.

Zachęcamy do korzystania z tego intuicyjnego narzędzia, zawierającego kompleksowe informacje statystyczne o Regionie. System pozwala na szybką i sprawną diagnozę sytuacji społecznej, gospodarczej i środowiskowej.

W nowym SVS - dla danej jednostki terytorialnej - możecie Państwo wybrać obszar tematyczny, wizualizować wskazane przez Państwa dane na wykresach, a także wygenerować gotowe portrety gmin, miast na prawach powiatu, powiatów czy województwa.

Co Państwo zyskujecie z nową funkcjonalnością narzędzia SVS?

  • oszczędność czasu, dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze;
  • gotowy materiał  do diagnozy i analizy, bez potrzeby szkoleń z baz danych;
  • możliwość decydowania o tym, które dane są prezentowane i wizualizowane, abyście sami wybierali potrzebne informacje;
  • najważniejsze dane o jednostce terytorialnej: gminie, mieście na prawach powiatu, powiecie, województwie;
  • atrakcyjny sposób wizualizacji danych w portretach, który zapewni Państwu gotowy materiał do prezentacji i wystąpień publicznych;
  • długie szeregi czasowe 5 lub 10 letnie, które umożliwią porównanie zachodzących zmian w wybranych obszarach; 
  • rankingi zapewniające porównanie jednostek między sobą.  

 Zapraszamy do korzystania z SVS https://svs.stat.gov.pl/  oraz innych produktów dostępnych na Portalu Informacyjnym US i GUS.

 Zachęcamy do rozpowszechniania i promowania wiedzy o Państwa regionie. W razie pytań lub wątpliwości związanych z funkcjonowaniem aplikacji prosimy o kontakt z nami – mejlowo lub dzwoniąc 539 671 457.

Do góry