Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Nowa organizacja badania cen detalicznych od 16 marca 2020 r. do odwołania

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.03.2020

Szanowni Państwo,

w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników Państwa jednostki, klientów i pracowników statystyki publicznej, uprzejmie informujemy, że w najbliższym czasie ankieterzy statystyczni nie będą, jak dotychczas, odwiedzać Państwa punktów handlowych i zakładów usługowych w celu notowania bieżących cen. Nie możemy jednak zaniechać pełnienia naszej podstawowej misji, jaką jest dostarczanie rzetelnych danych m.in. o bieżącej sytuacji w zakresie zmian cen konsumpcyjnych (o inflacji), niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania gospodarki narodowej, co wynika z ustawy o statystyce publicznej.

W związku z powyższym od 16 marca do odwołania przyjęliśmy nową organizację badania cen detalicznych, która zakłada pozyskanie od Państwa jednostek danych drogą telefoniczną lub mailową.

Jeżeli ankieter statystyki publicznej zwróci się do Państwa z prośbą o pomoc, uprzejmie prosimy o przekazywanie aktualnych informacji o cenach czy też dostępności wybranych towarów i usług w Państwa placówce. Pozyskane, dzięki Państwa współpracy, informacje o dostępności produktów i wysokości cen pozwolą pracownikom GUS obliczyć wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, który publikujemy raz w miesiącu  w formie komunikatu.

Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, jakie może to powodować - liczymy jednak na Państwa wyrozumiałość i współpracę.  Wszyscy mamy nadzieję, że taka sytuacja będzie tylko przejściowa.

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie.


Dominik Rozkrut Prezes GUSDo góry