Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Finał siódmej edycji Olimpiady Statystycznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
14.03.2023

Siódma edycja Olimpiady Statystycznej wkroczyła w fazę finałową

28 lutego w Komitety Okręgowe Olimpiady Statystycznej zorganizowały pierwszy etap Zawodów Centralnych. W województwie kujawsko-pomorskim do zmagań na tym etapie przystąpiło sześcioro uczestników z trzech szkół średnich: IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu i Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Pierwszy etap Zawodów Centralnych uczestnicy maja za sobą! 75 minut niezwykle intensywnej pracy przy rozwiązywaniu testu zaowocowało wyłonieniem trójki finalistów. Wśród najlepszych 30-tu na wysokich miejsca znaleźli się Kinga Gruszka, Marek Rauchfleisz i Oliwier Lis, którzy przystąpią do finałowej rozgrywki - etapu drugiego Zawodów Centralnych już 15 marca br. Serdecznie gratulujemy i gorąco kibicujemy!

Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestniczyli w ciekawym i kreatywnym wydarzeniu. Lider w branży IT o zasięgu międzynarodowym, firma Atos zorganizowała warsztaty dla uczestników pt.: Pewność siebie jako klucz do sukcesu w branży IT (i nie tylko).

Pierwsza część poprowadzona była przez psycholożkę, i poświęcona była budowaniu poczucia własnej wartości, wykorzystaniu swoich atutów i świadomości ograniczeń. Uczestnicy wzięli udział w zabawie integrującej, podzielili się swoim spojrzeniem na pojęcie „pewności siebie”.

W drugiej części uczniowie zdobyli praktyczna wiedzę dotyczącą pierwszych doświadczeń na rynku pracy. Doświadczone rekruterki podzieliły się wiedzą gdzie i w jaki sposób szukać interesujących ofert stażowych lub pracy. Mówiły o tym jak się dobrze zaprezentować podczas pierwszych rozmów z potencjalnym pracodawcą. Podpowiedziały co będzie postrzegane jako atut a czego zdecydowanie unikać.

Młodzież kontynuowała ciekawe rozmowy z pracowniczkami Atosa w Bibliotece Urzędu przy kawie i ciastku.

Dziękujemy firmie Atos i paniom Basi i Marcie za wiedzę, którą się zechciały podzielić i za poświęcony czas.


Etap finałowy Siódmej edycji Olimpiady Statystycznej

15 marca w Warszawie odbył się drugi etap Zawodów Centralnych. Uczestniczka z naszego województwa stanęła na podium.

3 miejsce - Kinga Gruszka z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.
15 miejsce – Marek Rauchfleisz z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.
30 miejsce – Oliwier Lis z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.


Serdecznie gratulujemy finalistom!
To była wspaniała przygoda, która z pewnością zostanie w naszych wspomnieniach na dłużej.

Do góry