Zapraszamy na szkolenia i warsztaty
w ramach podróży do świata nauki !!!

Arkana statystyki przedstawimy Państwu podczas dwóch wydarzeń, które odbędą się
25 i 26 maja w ramach społecznej ścieżki tematycznej.

Podczas spotkań  zaprezentujemy i omówimy wybrane produkty oraz narzędzia umożliwiające sprawne korzystanie z zasobów statystyki publicznej oraz jej rejestrów.


25 maja  Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, ul. Chodkiewicza 30

9.00-09.50 Statystyka – jak jest naprawdę? 

Jeśli jesteś ciekawy jak dane statystyczne odzwierciedlają rzeczywistość, jak istotna jest rola człowieka w statystyce oraz w jaki sposób nieznajomość statystyki wpływa na jakość zbieranych danych to przyjdź i się przekonaj!

26 maja  Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, ul. Chodkiewicza 30

10.00-11.00 Funkcjonowanie krajowych rejestrów urzędowych służb statystyki publicznej

Przedstawimy Wam informacje dotyczące funkcjonowania i aktualizacji rejestru podmiotów gospodarki narodowej REGON w tym wniosków i zaświadczeń. Poznasz zasady prowadzenia, stosowania i udostępniania danych z rejestru podziału terytorialnego kraju TERYT. 

Zapisy na zajęcia na stronie https://festiwalnauki.bydgoszcz.pl/

Dodatkowe informacje: 52 36 69 489,  

Liczba miejsc jest ograniczona – zapisy będą przyjmowane według kolejności zgłoszeń.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego stoiska promocyjno-informacyjnego podczas Pikniku Naukowo-Rodzinnego, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej 27 maja. Na stoisku  na zainteresowanych czekają ciekawe materiały, konkursy i prezentacja produktów statystyki publicznej.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach VIII Bydgoskiego Festiwalu Nauki znajdziecie Państwo pod adresem:  https://festiwalnauki.bydgoszcz.pl/