Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bydgoski Festiwal Nauki

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
13.05.2019

ZORIENTUJ SIĘ NA STATYSTYKĘ - RAJD NA ORIENTACJĘ

W ramach najbliższego Bydgoskiego Festiwalu Nauki zapraszamy 23 maja na Zorientuj się na statystykę - rajd na orientację.

Nasze wydarzenie przeznaczone jest dla zespołów 2-5 osobowych, które w dwugodzinnym limicie czasu będą musiały pokonać trasę na terenie miasta Bydgoszczy. Dla najlepszych 3 zespołów przewidziano atrakcyjne nagrody (m.in. powerbanki, pendrivy). Dla pozostałych uczestników mamy drobne upominki, a dla wszystkich dyplomy!

Rajd polega na zdobyciu kilku punktów kontrolnych na zasadach Quiz Run. Po odpowiedzeniu na pytanie dot. statystyki decydujecie, do którego kółka na mapie biec/iść (A,B,C). Jeśli Wasza odpowiedź była prawidłowa odnajdziecie punkt kontrolny, jeśli nie - musicie szukać dalej. Punkt kontrolny w terenie oznakowany będzie za pomocą trójwymiarowego biało-pomarańczowego lampionu. Na punktach znajdować się będzie dziurkacz, którym należy potwierdzić swoją obecność na karcie startowej.

Harmonogram wydarzenia
Rejestracja uczestników 11:30-11:50
Odprawa techniczna, rozdanie map 11:50-12:00
Start 12:00
Limit czasowy 14:00

Zapisy od 13 maja na: https://festiwalnauki.bydgoszcz.pl/wydarzenia/2018/2395-zorientuj-sie-na-statystyke-rajd-na-orientacje
Limit zespołów: 30
Start i meta: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy przy ul. Ks. Stanisława Konarskiego 1-3, bud. B, I piętro, sala konferencyjna 11/8.


PORTAL EUROSTAT - WARSZTATY KOMPUTEROWE

W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki zapraszamy 22 maja na warsztaty komputerowe Portal Eurostat

Nasze warsztaty komputerowe przeznaczone są dla grupy 10-12 osób, które podczas godzinnego spotkania poznają możliwości portalu Europejskiego Urzędu Statystycznego (EUROSTAT). Dzięki niemu poznają europejską statystykę, jej zasoby, a także możliwości ich przetwarzania oraz przedstawiania. Dane statystyczne to nie tylko długie, pełne liczb tabele, to także graficzne metody prezentacji interesujących zjawisk, z którymi  mamy styczność na co dzień. Być może europejska statystyka, będzie odpowiedzią na wasze pytania i wątpliwości z zakresu chociażby migracji, czy rynku pracy. Jeśli interesuje cię Europa, oraz Polska i jej znaczenie, Eurostat z pewnością dostarczy ci wielu, przydatnych, oraz aktualnych informacji. 

Harmonogram wydarzenia

Data: 22 maj 2019 r.

Start: 10:00

Czas trwania: 60 minut

Miejsce: Biblioteka Główna UKW, ul. K. Szymanowskiego 3, Bydgoszcz, sala nr 1.34

Zapisy od 13 maja na: https://festiwalnauki.bydgoszcz.pl/wydarzenia/2018/2396-portal-eurostat

Do góry