Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Umowa partnerstwa strategicznego pomiędzy Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą, a Urzędem Statystycznym w Bydgoszczy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.07.2015

W dniu 28 lipca 2015 r. została podpisana umowa partnerstwa strategicznego pomiędzy Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą, największą uczelnią prywatną w regionie, a Urzędem Statystycznym w Bydgoszczy.

Reprezentujące obie strony Rektor KPSW p. dr Helena Czakowska prof. nadzw. KPSW oraz Dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy p. Wioletta Zwara wyraziły wolę współpracy polegającej na transferze wiedzy i doświadczeń w takich obszarach jak: realizacja projektów naukowo - badawczych i analitycznych; edukacja statystyczna i doskonalenie zawodowe w ramach studiów podyplomowych, licencjackich, magisterskich oraz szkoleń i warsztatów; przygotowanie studentów i absolwentów do wejścia na rynek pracy (m.in. poprzez staże, praktyki, wizyty studyjne, targi pracy); wspieranie studentów w procesie dyplomowania; organizowanie konferencji i seminariów naukowych oraz opracowywanie raportów, publikacji i innych materiałów o charakterze naukowo-dydaktycznym.

Wieloaspektowa współpraca obu jednostek pozwoli na efektywniejszy i zrównoważony ich rozwój, przyczyni się do poszerzenia wiedzy w społeczeństwie w zakresie zadań i zasobów statystyki publicznej, a tym samym wzmocni znaczenie polskiej statystyki publicznej w regionie.

Do góry