Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zmiana organizacji pracy statystyki publicznej od 13 marca 2020 r. do odwołania

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.03.2020

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów oraz pracowników Głównego Urzędu Statystycznego, uprzejmie informujemy, że w celu zapobiegania potencjalnej możliwości rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2 („koronawirusa”), od 13 marca 2020 r. wprowadziliśmy następujące zmiany w organizacji naszej pracy:


Realizacja badań ankietowych wśród respondentów

Badania ankietowe od 13 marca 2020 r. do odwołania są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie. Ankieterzy będą kontaktowali się telefonicznie z gospodarstwami domowymi, które zostały wylosowane do wzięcia udziału w badaniu ankietowym.

Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość wobec ankieterów kontaktujących się z Państwem w celu przeprowadzenia badania ankietowego i wzięcie udziału w badaniu. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z badaniem lub w celu weryfikacji ankietera,  prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Statystycznym działającym, na terenie Państwa województwa. Pełną listę kontaktową zamieściliśmy na stronie: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2020/Kontakt.htm

Organizacja pracy Informatorium w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy

Od 13 marca br. do odwołania Informatorium Urzędu prowadzi obsługę klientów wyłączenie telefonicznie oraz poprzez korespondencję elektroniczną i pocztową. Od 16 marca Informatorium Urzędu Statystycznego prowadzi obsługę w poniedziałki od 7:00 do 16:00 a od wtorku do piątku od 7:00 do 15:00.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu telefonicznego z Informatorium pod numerem Infolinii Statystycznej GUS tel. +48 22 279 99 99 oraz poprzez:

  • pocztę elektroniczną
  • przesłanie pytań w formie pisemnej na adres: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy, ul. Ks. Stanisława Konarskiego 1-3, 85-066 Bydgoszcz.

Organizacja pracy punktów rejestru REGON w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy

W sprawach związanych z wpisami do rejestru REGON zachęcamy do przesyłania formularzy RG https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/formularze-regon-papierowe/ - wraz z towarzyszącą dokumentacją:

oraz do kontaktu telefonicznego poprzez numer infolinii GUS: +48 22 279 99 99.

W przypadku niezbędnej konieczności bezpośredniej wizyty w punkcie rejestru REGON uprzejmie prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się na wizytę w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy - dzwoniąc pod numer 609 960 850.

Więcej informacji o rejestrze REGON znajduje się na stronie: https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/

Realizacja drugiego spisu próbnego przed NSP 2021

Od 1 do 30 kwietnia 2020 r. będzie przeprowadzany w 16 gminach w Polsce drugi spis próbny (w województwie kujawsko-pomorskim w gminie wiejskiej Chełmno). W związku z obecną sytuacją w kraju spis próbny będzie realizowany wyłącznie poprzez samospis internetowy i wywiad telefoniczny.

Realizacja Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. zaplanowano Powszechny Spis Rolny, obecnie służby statystyki publicznej opracowują scenariusze organizacji spisu rolnego, które będą uzależnione od rozwoju sytuacji w kraju. Ostateczna decyzja o warunkach organizacyjnych spisu rolnego w terminie wynikającym z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym, będzie podjęta przez Centralne Biuro Spisowe. Bieżące informacje o spisie rolnym zamieszczamy na stronie: https://spisrolny.gov.pl/.

Do góry